Dijital Gülüş Tasarımı​

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülümseme dizaynı estetik ve fonksiyonel bir gülümseme gerçekleştirmek için olanak sağlayan bir yazılım programıdır.

Dijital Gülüş Tasarımı Hakkında

Hastaya protez sonucunun ön izlemesini göstermeyi mümkün kılan, fotoğraf düzenleme programlarının kullanımını içerir. Otomatik kalibrasyon aletlerinin sayesinde, hassas ölçümler elde ederek hastaların gülen yüz ve ağız içi fotoğraflarının projelendirilmesi sağlanır. Derinlemesine analiz etmek amacıyla, hastanın gülümseme hattı altın oran indeksi gibi araçlar kullanılır. Bu yazılım, iletişimi daha iyi ve kolaylaştırmak amacıyla, hastaya restorasyon sonrası gülümsemenin nasıl olacağını otantik bir simülasyon vasıtasıyla göstermeyi hedefler.

AĞIZ DİŞ VE ÇENE CERRAHI UZMANI
Elif ÖZÇELİK
+ 90 546 772 47 24
info@bilirdis.com

Detaylı bilgiler için

DSD (Digital Smile Design) restoratif veya gülümseme geliştirme sürecinde hastaları eş tasarımcı yapmaya olanak sağlar. Hastalar arzu ve beklentilerini hekimine aktararak kendi tedavilerine katkıda bulunurlar. Restoratif teknik gereksinimler ve hastaların duygusal ihtiyaçları birleştiğinde harika sonuçlar elde etmek kaçınılmazdır. 

FOTOĞRAFLAR ÜZERİNDE MODELLEME YAPILIR 

Apple Keynote veya MS Powerpoint gibi temel sunum yazılımları ile gülümsemenin dijital süreci içinde, hastaların yüz ve diş oran analizleri ile yüksek kalitede dijital fotoğraflar ve videolardan faydalanılır. Birkaç alternatifli çalışma yapılarak sanki dişler yapılmış gibi kişinin fotoğrafları üzerinde modelleme yapılır. Hasta ve hekim bu çalışmalara bakarak beraberce hangi model ve hangi renk olacağına karar verirler. Bu sayede sürpriz bir sonuçla karşılaşılmaz. ‘’GÜLÜŞÜMÜ BEĞENMİYORUM’’ Pek çok hasta ağzını kapatarak gülüyor ve sorunun ne olduğunu tam olarak adlandıramıyor. Sadece ‘’Gülüşümü beğenmiyorum‘’ diyor. Burada hekime düşen sorunu analiz edip çözüm yollarına gitmektir. Gülümsemenizden memnun değilseniz, 24 saat ağzınızda sevmediğiniz dişlerle dolaşmak istemezsiniz. Siz de böyle düşünüyorsanız, gülüş tasarımı için ilk adımı zaten atmışsınız demektir. 

Hastalarımız Ne Diyor

Doktorumu şehir dışından başka bir cerrah tavsiye etmişti.Üst çenemde ceviz büyüklüğünde bir kist ve yine üst çenemde 3 ayrı gömülü diş için operasyon yaptı.Burun kemiğime cok yakın oldugu için zor ve bir çok doktorun yanaşmadığı bir ameliyattı.Elif hocam tereddüt etmedi.Lokal anesteziyle uzun süren bir operasyon geçirdik ama tamamen temizlendi ve çalışmasından çok memnun kaldım.Yorum yazmadan geçemedim.
—A.R.

Fiyatları ne kadar?

TDB 2020 Fiyat listesinden veya;

Uygulama ücretini internet sayfasında yayınlamak yasak olduğu için  polikliniğimizde  muayene sonrası öğrenebilirsiniz.

+90 224 272 47 24

Hakkında Diğer Yazılar

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği; diş ve diş etleri üzerine yapılan çeşitli işlemler ile kişilerin sağlıklı, estetik görünüme kavuşmasını ve kaybedilmiş fonksiyonların iyileştirilmesini sağlayan tedavilerdir. Estetik diş hekimliği diş çürüklerinin, aşınmış dişlerin, renklenmiş dişlerin (Beyazlatma), hassas dişlerin, aralıklı dişlerin(diestema), travma görmüş dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin, hafif çapraşıklıkların tedavisini gerçekleştirir. Bu tedaviler için kompozit beyaz dolgulardan (bonding uygulamalarından), porselen dolgular (inley-onley), fiber uygulamalarından, beyazlatma yöntemlerinden, lazer teknolojisi ve lamina uygulamalarından faydalanılmaktadır.

Estetik Dolgu Bonding uygulaması nedir?

Çürük, aşınmış, kırılmış dişlerin restorasyonunda kompozit (beyaz) dolgu ile diş rengini, boyutunu, formunu değiştirip, düzeltmek için yapılan estetik işlemlerdir. Bonding uygulamalarını diş dokusunda minimal madde kaybı olduğundan, diş dokusu dostu işlemler olarakta adlandırabiliriz. Kullandığımız materyal kompozit dolgu maliyeti düşük renk seçenekleri fazla olduğundan hastalarımız için uygun fiyatta memnun edici sonuçlar doğurmaktadır.